JŪS galite paremti mūsų Centro veiklą. Centras turi paramos gavėjo statusą. Įstaigos kodas 180703499. Sąskaitos Nr.: LT674010042800090028. Bankas: DNB.
Dėkojame už JŪSŲ gerumą.

Kalendorius

October 2020
M T W T F S S
« Aug    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Projektinė veikla

 

„ Kūrybnės paukštės palytėti“

           Šiais  metais  “ Telšių Viltis” nariai turi galimybę dalyvauti „2014 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje” projekte. Šio projekto tikslas-mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį, skatinti sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų/globėjų socialinę integraciją. Vykdomas neįgaliųjų socialinių ir savarankiškų gyvenimo įgūdžių ugdymas, palaikymas ar atkūrimas ir meninių bei kitų gebėjimų lavinimas. Projektui skirta 20,0 tūkst.Lt. dalyvauja 15 neįgaliųjų, trukmė 6 mėnesiai.

Vykdant projektą pavasarį sulaukėme kvietimo dalyvauti NVO labdaros mugėje, kuri vyko Katedros aikštėje, Telšiuose. Mugės metu turėjome galimybę pristatyti visuomenei savo sukurtus ir pagamintus išskirtinius suvenyrus, pavaišinti visus pačių keptais sausainiais. Projekto dalyviai ruošiantis mugei piešė, lipdė, klijavo, aplikavo, marmuravo , kūrė fantastiškus darbelius taikant enkaustikos techniką,  įdėdami daug pastangų, šilumos, meilės, kruopšumo ir kantrybės.

OOO

Birželio pradžioje vykome į Vilnių, kur buvome pakviesti VŠĮ“ Vilties akimirka“ į meninių darbų ir fotografijos parodą „ Žvilgsnis į gamtą“. Parodos metu neįgalieji, darbuotojai ir savanorių atstovai dalinosi patirtimi meninės raiškos srityje. Ugdytiniai atskleidė savo kūrybiškumą, išreiškė savo jausmus, išlaisvino užslopintas emocijas, patyrimus aktyvioje bendroje kūrybinėje veikloje.  Tai suteikė pozityvių jausmų, skatinamas bendravimas kūrybiniame procese, palengvinama adaptacija kolektyve, bei visuomenėje. Po parodos turėjome galimybę aplankyti Europos parką, Trakus. Pasidžiaugėme nuostabiais kūriniais, esančiais gamtos prieglobstyje, Trakų pilies didybe, paskanavome tradicinių to krašto kibinų.

Birželio pabaigoje vykome į Rusnę, Klaipėdą. Pasisėmėme meninio įkvėpimo grožėdamiesi Rusnės Nemuno deltos apylinkėmis, Kaimo turizmo sodyba, stebėjome paukščius, Klaipėdoje gėrėjomės kruizinių ir karinių laivų terminalu. Patirtus įspūdžius perteisime naudojant įvairias technikas ir suruošime parodėlę.

Šaunu dar ir tai, kad  „Telšių viltis“ bendrauja su tarptautine AIESEC studentų organizacija, kurios atstovai liepos 2 dieną aplankė projekto dalyvius. AIESES – tai tarptautinis tinklas jauniems žmonėms, siekiantiems atrasti ir vystyti savo potencialą bei įgūdžius, skatinti žmonių supratimą apie kitas kultūras, mokyti suprasti ir priimti žmones su skirtinga pasaulėžiūra, mąstymu, sveikatos būkle. Grupė jaunų studentų-savanorių iš pačių įvairiausių pasaulio kampelių ( Italijos, Meksikos, Kinijos, Portugalijos, Filipinų, Lenkijos) su „Telšių viltis“ projekto dalyviais, Vaikų su negale centro ugdytiniais/klientais dalinosi patirtimi meninio užimtumo srityje: muzikavo, žaidė, piešė. Labai įdomi veikla vyko visą dieną, kuriai netrukdė ir kalbos barjerai. Visus gaubė geros emocijos,  nauji įspūdžiais. Kiekvienas turėjo puikią galimybę individualiai meninei saviraiškai.

užsieniečiai

Kad savarankiškas gyvenimas,  meninis ir kūrybinis darbas būtų kokybiškesnis, reikalingos lėšos: įvairioms naujoms priemonėms, medžiagoms, technikai, dalyvavimui parodose, kelionėms ir kt. Tą galimybę mums sutiekia dalyvavimas šiame projekte.

Mūsų supratimu svarbu ne tik rezultatas, bet labiausiai pats kūrimo, dalyvavimo projekte procesas, leidžiantis neįgaliems asmenims būti užimtais, pasijusti visaverčiais, savarankiškais ir įgauti daugiau gyvenimiškos patirties. Smagu, kad mokame ir galime ne tik dirbti ir gyventi tuo, ką darome, bet ir paskatinti kitus bendrauti, kurti, draugauti, stiprinti savitarpio ryšį su sveikaisiais, mažinant socialinę atskirtį.

Didžiuojamės neįgaliųjų pozityviais pasiekimais ir džiaugiamės, kad  sėkmingai sekasi įgyvendinti numatytus projekto tikslus.

OOO