JŪS galite paremti mūsų Centro veiklą. Centras turi paramos gavėjo statusą. Įstaigos kodas 180703499. Sąskaitos Nr.: LT674010042800090028. Bankas: DNB.
Dėkojame už JŪSŲ gerumą.

Kalendorius

March 2021
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sustabdyta Telšių centro „Viltis “ veikla

Informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 3 d. sustabdyta Telšių centro „Viltis“ veikla, t.y. nebus teikiamos dienos socialinės globos ir trumpalaikės socialinės globos iki 5 parų per savaitę paslaugos.

Paslaugos neteikiamos iki karantino ar ekstremalios situacijos pabaigos paskelbimo. Apie paslaugų atnaujinimą informuosime.

Tėvai / globėjai Centro nedarbo metu turi galimybę gauti nedarbingumo pažymėjimą, pridedama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija.

Kai paskelbus ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną sustabdoma nestacionarių socialinių paslaugų įstaigų (dienos centrų), teikiančių dienos ar trumpalaikę socialinę globą, veikla, asmenis su negalia ir senatvės pensinį amžių sukakusius asmenis, kuriems toje nestacionarių socialinių paslaugų įstaigoje (dienos centre) buvo teikiama dienos ar trumpalaikė socialinė globa, prižiūrintiems artimiesiems gali būti išduodamas elektroninis nedarbingumo pažymėjimas, dėl kurio nuotoliniu būdu reikia kreiptis į pirminę ambulatorinę asmens sveikatos priežiūros įstaigą, teikiančią šeimos medicinos paslaugas, prie kurios prirašytas asmuo su negalia ar senatvės pensinį amžių sukakęs asmuo. Atkreiptinas dėmesys, kad elektroninius nedarbingumo pažymėjimus gydytojai iki 28 kalendorinių dienų nuotoliniu būdu išduoda asmens su negalia motinai (tėvui), įmotei (įtėviui), globėjui (rūpintojui), informavus gydytoją, kad jie turi prižiūrėti asmenį su negalia, kuriam toje nestacionarių socialinių paslaugų įstaigoje (dienos centre) buvo teikiama dienos ar trumpalaikė socialinė globa, taip pat senatvės pensijos amžių sukakusio asmens sutuoktiniui, dukrai (sūnui), įdukrai (įsūniui), globėjui (rūpintojui),  informavus gydytoją, kad jie turi prižiūrėti senatvės pensinį amžių sukakusį asmenį, kuriam toje nestacionarių socialinių paslaugų įstaigoje (dienos centre) buvo teikiama dienos ar trumpalaikė socialinė globa. Jei paskelbta ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas tęsiasi ilgiau negu išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo terminas ir būtinybė prižiūrėti asmenį dėl paskelbus ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną sustabdytos nestacionarių socialinių paslaugų įstaigos (dienos centro) veiklos išlieka, elektroninis nedarbingumo pažymėjimas kiekvieną kartą gali būti išduotas ne ilgesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui.

Gydytojui išdavus elektroninį nedarbingumo pažymėjimą, už asmens su negalia ir senatvės pensijos amžių sukakusių asmenų priežiūrą gali būti mokama ligos išmoka, dėl kurios reikia kreiptis į SODRĄ. Ligos išmoka iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų mokama nuo pirmosios asmens su negalia ar senatvės pensijos amžių sukakusio asmens priežiūros dienos ir sudaro 65,94 procento išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio. Pažymėtina, kad atnaujinus dienos centro veiklą, ligos išmokos nebebus mokamos, net jei elektroninis nedarbingumo pažymėjimas bus išduotas ilgesniam laikotarpiui.