JŪS galite paremti mūsų Centro veiklą. Centras turi paramos gavėjo statusą. Įstaigos kodas 180703499. Sąskaitos Nr.: LT674010042800090028. Bankas: DNB.
Dėkojame už JŪSŲ gerumą.

Kalendorius

February 2024
M T W T F S S
« Nov    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Darbuotojų kelionė į Panemunę, Birštoną, bei Merkinę

Hansas Kristianas Andersenas yra sakęs „Keliauti – tai gyventi“, šios minties vedami liepos 29 d. dieną būrys Telšių centro „Viltis“ darbuotojų leidosi į kelionę Panemune, link Birštono bei Merkinės.

Pirma stotelė buvo Raudonės pilis bei ją juosiantis parkas. Raudonės pilis, kaip ir Raudondvario pilies dvaras, pastatyta iš raudonų plytų, kurių nedengia tinkas. Bokštai ir pastatų korpusai papuošti masyviais karnizais, o bokštų viršūnės išmūrytos dantyta forma. Raudonės rezidencinės pilies kompleksas yra įtrauktas į kultūros vertybių registrą.

Pilyje pakilome į didįjį, 33,5 metrų aukščio, Raudonės pilies bokštą, kuriame atsiveria nuostabi Nemuno ir Raudonės miestelio panorama. Raudonės pilies parke nepraleidome progos pasėdėti Raudonės milžiniškoje svajotojų kėdėje.

Vėliau mūsų kelias vedė link Veliuonos. Tarp dviejų piliakalnių įsikūrusi Veliuona mena didingą istoriją. Tai buvo viena svarbiausių pasipriešinimo kryžiuočiams centrų. Čia ant Gedimino kapo  piliakalnio stovėjo pirmoji medinė pilis. Ant kito piliakalnio, vadinamo Pilies kalnu, 1412 m. Vytautas pastatė mūrinę pilį. Dabartinis miesto centras tai trikampė Vytauto aikštė, kurios centre stovi betoninis paminklas didžiajam kunigaikščiui. Nuo aikštės puikiai matosi renesansinė Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Jos šventoriuje palaidoti lietuvių kalbos puoselėtojai Antanas ir Jonas Juškos.  Veliuonoje turėjome galimybę pamatyti žydintį tulpmedį.

Vilkijoje, nusileidome iki Nemuno slėnio, kur visi drauge papietavome. Pasibuvę bendrystėje, pailsėję, pasistiprinę, tęsėme savo kelionę link Birštono. Birštone pirmiausia aplankėme aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą, kurio apžvalgos bokšto aikštelė, įrengta 45 metrų aukštyje, o visas Birštono bokšto aukštis – net 55 metrai! Džiaugiamės kai kurių darbuotojų drąsa, kurie nugalėjo savo baimes, ir įkopė į aukščiausią bokštą Lietuvoje. Po to patraukėme į Birštono centrą, kur, šalia Vytauto kalno, mūsų laukė rogučių trasa. Rogučių trasos ilgis – apie 600 metrų, o  didžiausias jos pasididžiavimas – posūkių žiedas, esantis net 10 metrų aukštyje. Leidžiantis rogutėmis galima pasiekti iki 40 km/h greitį. Leisdamiesi rogučių trasa patyrėme daug teigiamų emocijų.

Papramogavę vykome į Merkinę. Pirmiausia apsilankėme Merkinės piramidėje. Šioje aplinkoje galėjome leisti sau pamedituoti, pabūti su savimi, pasisemti atgaivos iš ten supančios gamtos, ramybės. Atsigavę dvasiškai vykome į Merkinės apžvalgos bokštą.

O savo nuostabią, turiningą kelionę užbaigėme apsilankymu ant Merkinės piliakalnio. Užkopus ant piliakalnio buvo galima pasigėrėti atsiveriančia Merkio ir Nemuno santakos panorama. Palydėję saulę, leidomės link namų, pavargę, bet laimingi. Jau dabar laukiame kitos išvykos, nuostabių akimirkų drauge.

Nuoširdžiai dėkojame gidei Laimai Uosytei, kuri jau ne pirmus metus, leidžiasi į keliones su mūsų kolektyvu.

Pavaduotoja socialiniam darbui Aušra Motuzaitė

Raudonės pilis

Veliuona

Merkinės piramidė

Atsiveriantis vaizdas nuo Merkinės piliakalnio